ساخت باکس گل

ساخت باکس گل

ساخت باکس گل

باکس گل

 

چطور باکس گل درست کنیم؟

 

مرحله اول برای درست کردن یک باکس گل به مناسبتی که می خواهید برای آن هدیه دهید باید دقت داشته باشید:

به طور نمونه اگر برای مناسبت ولنتاین می خواهید باکس گل کادو بدهید باید رنگ گلها را متناسب با رنگ مناسبت مورد نظر یعنی ولنتاین که رنگ قرمز می باشد ، ست کنید

 

 

 

 

 

 

ست کردن باکس گل با گل :

برای اینکه تم رنگی گل و باکس را با هم ست کنیم می بایست از باکس گل هایی با رنگ سفید،مشکی و طلایی استفاده کنیم چون که رنگ قرمز در کنار این رنگ ها زیبایی خاصی را به باکس گل شما می دهد و به این نکنه توجه داشته باشید که به هیچ عنوان از باکس گل، هم رنگ گل برای مواردی که گل تک رنگ کار میکنید استفاده نکنید، برای مثال اگر می خواهید فقط گل رز قرمز رو کار کنید از باکس گل قرمز و یا همان طیف رنگ استفاده نکنید ، همچنین می توانید برای این چنین مناسبتی از باکس گل استفاده نکنید و هدیه را به صورت دسته گل بدهید که در بعضی مواقع زیباتر از باکس گل هم خواهد بود.در ادامه ساخت یک باکس گل زیبا رو مرحله به مرحله آموزش می دهیم.

 

 

 

 

اولین مرحله : تهیه گل متناسب با باکس گل مورد نظر

 

حال برای تهیه یک باکس گل ابتدا می بایست گل هایی که می خواهید با آنها باکس گل درست کنید را تهیه کنید.

برای خرید گل ها می توانید به بازار گل های شهرتان بروید و گل مورد نظرتون رو تهیه کنید.البته این رو هم باید مد نظر داشته باشید که همه ی گلهایی که در بازار موجود است با کیفیت نیستند که می توان از شل بودن گل برگها و پژمرده بودن آنها و زرد شدن ساقه های گل این قضیه را به راحتی تشخیص داد چون برای تزیین یک باکس گل باید گلهای با کیفیت داشته باشید برای اینکه هم در حین کار دچار مشکل نشوید  و هم کار شیک به نظر برسد. برای ست کردن رنگ گل ها با هم معمولا باید گل هایی تهیه کنید که در یک طیف رنگی باشد،به عنوان مثال اگر گل زرد مد نظر می باشد باید رنگی مثل نارنجی در کنار آن کار کرد و همچنین می توان برای رنگ دادن به کار از رنگ بنفش و یا یاسی استفاده کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

دومین مرحله : تهیه برگ (برای پر حجم کردن و جلوه دادن به باکس گل)

 

معمولا برای پرحجم کردن و جلوه دادن به باکس گل خود میتوانید از برگ های تزیینی مثل برگ اکالیپتوس،برگ بامبو و ... استفاده کنید که این کار زیبایی خاصی به باکس گل شما می دهد.

 

 

 

سومین مرحله : تهیه باکس گل

 

حال نوبت به تهیه باکس گل می رسد که با توجه به گل های خریده شده و حجم مورد نظر باکس تهیه می شود. باکس گل می تواند به شکل مربع،مستطیل و یا گرد باشد با ارتفاع های مختلف، که این مورد کاملا بسته به سلیقه ی شما دارد تهیه شود.

اگر بعد از تهیه باکس گل احساس کردید که باکس از حجم گلهای خریداری شده بزرگتر است می توانید با برگ آرایی(برگ هایی که در قسمت قبلی گفتیم) و یا گل های حجم دهنده مثل اورتانزیا،آلستر،بوداغ فضاهای خالی باکس گل رو پر کنید. که در اینجا عکس این گلها را براتون به اشتراک میذاریم.

 

 

 

 حال برای اینکه رنگ رنگ باکس گل را با گل های تهیه شده ست کنید ، هم میتوانید رنگ خنثی هم اگر رنگ های مختلفی در گل ها دارید می توانید یکی از رنگ های گل که حجمم بیشتری از کار را میخواهید با آن پر کنید رو برای باکس گل در نظر بگیرید. البته در ایران تنوع رنگ باکس ها بسیار محدود است به این دلیل که باکس گل با رنگ های خاص تقاضای کمتری نسبت به سفید و مشکی دارد و کسانی که در این حوزه فعالیت دارند این ریسک رو قبول نمی کنند که باکس گل را با رنگهای مختلف بسازند یا از کشورهای دیگر وارد کنند.

ولی برای این کار می توان از سطل های گالوانیزه استفاده کرد ( این باکس ها در محصولات پرنسا گیفت موجود است) که در رنگ ها و ابعاد مختلف موجود می باشد و از لحاظ قیمتی به صرفه تر از باکس های مقوایی و غیره است و حتی بعدا هم میتواند مورد استفاده قرار بگیرد .

 

 

 

 

 

چهارمین مرحله : تهیه لوازم تکمیلی برای باکس گل(اسفنج،روبان و ... )

 

حال نوبت به تهیه لوازم تکمیل کننده مثل اسفنج و روبان و کارت تبریک می رسد که برای خرید اسفنج باید ببینید که به کسی که میخواهید باکس گل هدیه دهید آیا تصمیم دارد که گل را خشک کند و یا تازگی گل برای یک هفته تا ۱۰ روز برایش مهم است و با توجه یه این موضوع اگر طرفی که میخواید به او هدیه دهید تصمیم به خشک کردن گل داشته باشد باید از اسفنج خشک استفاده کنید و اصلا آب به اسفنج نزنید و اگر تازگی موقتی مد نظر بود حتما از اسفنج خیس و اسفنجهای خارجی استفاده کنید زیرا که با کیفیت بسیار بالاتری ساخته شدند و در طول کار مشکلی برای شما بوجود نمی آورد، زیرا معمولا اسفنج های ایرانی تراکم یکسانی در کل اسفنج ندارند و بعضی از قسمتهای اسفنج بسیار سفت است و بعضی قستمها مثل خمیر که در هر ۲ صورت تزیین باکس گل و گل آرایی را برای شما سخت و در بعضی مواقع غیر ممکن می کند.

 

 

 

 

 

پنجمین مرحله و مرحله پایانی : نحوه جایگذاری اسفنج در باکس گل و گلکاری

 

باکس گل مدل های مختلفی داره که از راحت به سخت دسته بندی میشن ، در ابتدا باید برای راه افتادن دستتون برای انجام باکس گل از باکس گلهای ساده شروع کنین ، برای این مدل باکس گل ابتدا باید تمام سطح باکس گل مورد نظر را با اسفنج پرکنین ، طوری که از سطح باکس مورد نظرتون ۲ سانت پایین تر باشه و تمام اسفنج هایی که استفاده میکنین یک سطح باشه . اگر طول عمر طروات باکس گلتون اهمیت داره باید اسفنجتون رو قبل از قرار دادن در باکس گل خیس کنین ، در این صورت ابتدا کف باکس گلتون رو با نایلکس بپوشانید که باکس گلتون خراب نشه و چسبش از هم باز نشه ، و اگر باکس گلتون مقوایی نیست میتوانید با خیال راحت اسفنج خیس را داخل کار بزارین ، سپس شاخه گلهای مورد نظر را با یک اندازه مساوی کوتاه کنین جوری که وقتی از بیرون به باکس گلتون نگاه میکنین کاسبرگ گل دیده نشود ، و تمام گلها را به صورت منظم داخل باکس گل پر میکنین به طوری که فضای خالی از هیچ زاویه ای دیده نشود ، و در آخر اگر روبان یا کارت تبریکی میخواهید به باکس گلتون وصل میکنین

 

 

نظرات

کاربر پرنسا گیفت
پگاه رب دوست یگانه

عالیه این مقاله، خیلی مورد استفاده بود

دیدگاه خود را بیان کنید


تمامی حقوق برای پرنسا گیفت محفوظ است
طراحی و توسعه در شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان